#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

MLADŠÍ DOROSTENCI PORAZILI ZUBŘÍ A DRŽÍ NEPORAZITELNOST

Družstvo mladších dorostenců Talent Škoda JS Plzeň "A" se v rámci desátého kola 1. ligy mladších dorostenců utkalo ve Sportovní hale města Plzně s jedním z aspirantů na celkové prvenství v soutěži družstvem HC Zubří.

Již od samého úvodu utkání bylo zřejmé, že půjde o vyrovnanou bitvu, kterou rozhodnou maličkosti. Soupeř se dostal z prvního útoku do vedení na což jsme dokázali reagovat a během dvou minut jsme skóre otočili a do vedení šli my. Na přelomu třetí a čtvrté minuty soupeř srovnal na 2:2 a začínalo se nanovo. Další průběh prvního poločasu byl velmi vyrovnaný, žádné z družstev se nedostalo na větší než jednobrankový náskok, což bylo zapříčiněno zejména dominancí obran v čele s brankáři na obou stranách hrací plochy. Nebylo tak divu, že na konci dvacátéčtvrté minuty byl stav utkání stále pouze o jedinou branku, a to 9:8 v náš prospěch. V poslední šestiminutovce prvního poločasu jsme i díky nadále výborně chytajícímu Adamovi dokázali soupeři odskočit na rozdíl tří branek a do poločasu jsme tak šli s vedením 12:9. Vstup do druhého poločasu se více povedl soupeři a na konci třicátéčtvrté minuty snížil na rozdíl jediné branky a o drama bylo opět postaráno. To však nebylo ze strany hostí vše a za další čtyři minuty již bylo vyrovnáno 14:14. Chlapci však nepropadli panice a věřili ve svoje schopnosti. Rychle jsem si vzali dvoubrankové vedení zpět a zlepšenou obranou hrou jsme dovolili hostům vstřelit v následujících osmi minutách pouze dvě branky, přičemž nám se podařilo skórovat pětkrát a do poslední čtvrtiny utkání jsme tak vstupovali s tříbrankovým vedením 19:16. Hosté sice brzo snížili na rozdíl dvou branek, ale to bylo v útočné fázi z jejich strany na delší dobu vše. Jako rozhodující pro výsledek utkání se ukázal úsek mezi dvacátou a pětadvacátou minutou, kdy jsme si dokázali vytvořit šestibrankový náskok a do poslední pětiminutovky jsme šli za stavu 25:19 v náš prospěch. V poslední pětiminutovce se nám podařilo náskok uhájit a utkání jsme dovedli do vítězství 26:22.

Chlapci splnili to co jsme od nich chtěli, jako rozhodující se ukázal výborný výkon Adama v brance, který do utkání vstoupil rovnýma nohama po týdenní nemoci, velmi dobře zvládnutá obranná fáze a nakonec v rozhodujících fázích utkání hra jeden na jednoho s velmi dobrou rozhodovací schopností. Velký palec nahoru patří i publiku, které hnalo naše chlapce i v momentech, kdy se né úplně dařilo.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - HC Zubří

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

V neděli 4. 12.2022 od 14:30 hod. přivítají mladší dorostenci v rámci 11. kola 1. ligy mladších dorostenců ve Sportovní hale města Plzně družstvo TJ Sokol Ostrava.