#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent jde v sérii s Brnem do vedení

Talent tým Plzeňského kraje získal ve čtvrtfinále play-off extraligy s SKKP Handball Brno první bod, když soupeře porazil v úvodním zápase na domácí palubovce 33:25. Druhý zápas je na programu v neděli od 20.15 hodin opět v Plzni.

"Jsem rád, že jsme to zvládli, i když zpočátku se mi to z naší strany zdálo zakřiknuté, opatrné. Ale ve druhé půli už byl výkon velmi dobrý," prohlásil jeden z plzeňských koučů Petr Štochl. Trenéři Talent týmu Plzeňského kraje nebyli před utkáním v lehké situaci, jen do první řady za lavičku usedly tři zraněné spojky (Škvařil, Stehlík, Říha) i kapitán Vinkelkhöfer, ani další zkušený borec Tonar nebyl zcela fit, naskočil jen na kratičký úsek.

"Líbilo se mi, že hráči, kteří tolik nenastupují se svojí šance chopili velmi dobře a pomohli týmu" pochvaloval si plzeňský výkony mladíků Zedy, Beneše i Bláhy, který už sice řádí na extraligových palubovkách delší dobu, ale play-off hraje poprvé. "Z tohoto pohledu mám velikánskou radost, i když jsme prostřídali, udrželi jsem tempo hry," doplnil Petr Štochla.

Jeho brněnský protějšek Pavel Hladík byl po porážce pochopitelně zklamaný. "První půlka nám vyšla, i když v ní už jsme hráli trošku do kopce. Bylo to těžké...," narážel trenér hostů na to, že zápas pískali rozhodčí z regionu. "Plzeň předvedla svoji kvalitu, my jsme zvládli jen první půlku. Na začátku té druhé jsme nedali šest tutovek," litoval Pavel Hladík.

Plzeňští házenkáři rozhodli o svém vítězství především zlepšeným výkonem ve druhé půli. Po nerozhodném prvním poločase 14:14, v němž dokonce třikrát vedlo o gól Brno (7:8, 10:11 a 11:12), odskočili soupeři rychle o čtyři branky - 19:15 ve 37. minutě. Ale ani to Talentu nestačilo, i díky zákrokům gólmana Herajta, který navíc přidal trefu do prázdné brány vedli domácí ve 43. minutě už 24:16.

"Ale důraznější promluva v kabině nebyla, to já ani neumím," usmál se Petr Štochl při hodnocení zápasu. "Spíš se snažíme být s Jirkou (Hynek) věcní. Byly tam situace, které jsme zbytečně řešili až příliš individuálně. Neměl jsem však ani na vteřinu pocit, že by tomu kluci nedávali maximum. Že se občas nedaří je jiná věc, ale křikem bych to nespravil," dodal trenér Talentu s tím, že se mu ale trochu vybavil loňský první zápas, který Talent prohrál doma na sedmičky.

Brněnský kouč Hladík nezastavil nápor domácích time outem, ani hrou v sedmi bez brankáře. "Chtěli jsme ještě se zápasem něco udělat, minule nám to tady pomohlo. Ale přišly dvě chyby a lehké góly domácích. To nám vzalo sebevědomí, bez něho nejde v Plzni vyhrát," vysvětloval Pavel Hladík.

Víc než na pět branek už se hosté nepřiblížili a Talent si připsal ve čtvrtfinálové sérii s Brnem první bod za nakonec jasnou výhru 33:25. Ale už teď v Plzni tuší, že druhý zápas bude těžký, emoce plály už v úvodním mači.

"První krok jsme zvládli, udělali jsme si dobrý základ. Ale teď už je potřeba se připravit na druhý zápas," je si vědom trenér Štochl, že k postupu je potřeba vyhrát ještě dvakrát. Jestli bude některý ze zraněných hráčů v neděli už k dispozici neprozradil. "Je play-off, neříká se to. Ale já to v tuhle chvíli stejně ani nevím. Existuje však šance, že ano," dodal s úsměvem na rtu.

Brněnský kouč potvrdil, že rozhodně nic nevzdává. "Jsme rádi, že je druhý zápas v televizi. Dnešní prohru si rozebereme na videu, přijedeme připravení a odhodlaní s tím něco udělat," vyslal Pavel Hladík jasný vzkaz.

 

Talent tým Plzeňského kraje - SKKP Handball Brno 33:25 (14:14)

Branky Brna: Sekulić 8, Zahradníček 4, Bosák 3, Erbes a Kukulovsli 2, Kocich 2/2, Živanov, Burget, Kolečkář a brankář Ilić 1.

Sestava a branky Talentu: Herajt 1, Šmíd - Šafránek 2, Bláha 5, Douda 7/1, Šindelář 1, Nejdl 4, Chmelík 5, Kosteski 1, Zeda 4, Režnický, Beneš 2, Bernard 1, Tonar, Dubský.

Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 2/1:2/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 940.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.