#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent hostí v generálce Drážďany

Talent tým Plzeňského kraje v prvním přípravném zápase na jarní extraligové boje prohrál v rakouském Linci 32:34. V neděli nastoupí v městské hale na Slovanech od 15 hodin ke generálce proti Elbflorenz Drážďany, týmu druhé bundesligy.

"Drážďany jsou podle mě ještě lepší soupeř než Linec," prorokoval jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl a připomněl rok a půl starou porážku v přípravě na palubovce soupeře (24:34). "I tehdy to byl pro nás velmi poučný a dobrý zápas, byť jsme ho prohráli," říkal kouč Talentu.

Barvy 14. týmu druhé bundesligy hájí i český reprezentant Marek Vančo.

Zatímco v Rakousku ještě nastoupil Talent v oslabené sestavě, protože chyběli zranění Nejdl, Říha i Zeda a volno dostali reprezentanti Douda s Režnický, v nedělní generálce na extraligové boje by měli mít trenéři k dispozici kompletnější tým.

"Vracejí se reprezentanti, takže lze očekávat, že i my budeme kvalitou lepší než v Linci. Hrajeme doma, je to poslední zápas před začátkem extraligy, takže podle toho k němu přistoupíme. Ne jako k utkání v Linci, na nějž jsme se nijak zvlášť nepřipravovali," připomněl trenér Petr Štochl

Už proti Linci nastoupil poprvé po operaci ramena křídelník Šafránek i zkušený Škvařil na spojce, jenž se v závěru podzimu také potýkal se zdravotními problémy. Naopak stále budou chybět i Říha se Zedou a dlouhodobě zraněný kapitán Vinkelhöfer, otazník pak zůstává nad startem Nejdla.

Do extraligy znovu naskočí Talent tým Plzeňského kraje ve středu 1. února domácím zápasem s Jičínem. "Také příští týden budou ještě dva tréninky více kondiční, zaměřené na rychlost a dynamiku. Ale potom už samozřejmě začneme klást větší důraz na kvalitu herních činností," dodal Petr Štochl.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.