Starší žáci na Festivalu házené v Lovosicích.

Starší žáci na Festivalu házené v Lovosicích

V uplynulém víkendu 3.-5.9. se zúčastnilo naše družstvo Starších žáků TALENT Škoda JS Plzeň "2008" již tradičního turnaje v Lovosicích v rámci tamního Festivalu házené. Především s úlevou, že konečně můžeme hrát nějaké turnaje a poměřovat se s ostatními družstvy z celé ČR, to byla první větší akce v rámci našeho letošního podzimního plánu dalších pravidelných aktivit.

Ve skupině jsme se postupně potkali s celky Vršovice, Litovle, Rokycan, Centrum Haná a Mělníku, ve kterých jsme dosáhli pouze na dvě vítězství s nejslabšími celky skupiny Mělníka a Vršovic. Naše výkony by se daly charakterizovat ve stylu "nahoru-dolů", kluci předvedli své nejlepší výkony a velké předpoklady vždy pouze jen jeden poločas, a to paradoxně v zápasech s nejsilnějšími celky Hané a Litovle.

V zápasech se kluci vesměs poctivě snažili dodržovat dohodnuté pokyny, ale bohužel chybělo výrazně vyšší nasazení a především odvaha při osobních soubojích v obraně i v útoku. K tomu se navíc přidala trochu smůla a technické chyby při zakončování a střelbě, v podstatě v každém ze zápasů jsme měli nespočet neproměněných jasných šancí. Tento fakt, že se kluci (proti vesměs starším a silově a fyzicky vyspělejších soupeřům) dokázali do velkého množství šancí dostat, je pozitivní, jejich neproměňováním však sami sebe vždy trochu znervózněli. Bohužel kluky v téměř žádném zápase příliš nepodrželi svými výkony brankáři.

Ve vyřazovací fázi jsme se pak nedokázali patřičně koncentrovat a nabudit na zápasy se soupeři přibližně stejně nebo "papírově" slabší úrovně (Hostivice, Horka nad Moravou) a obě utkání jsme zaslouženě prohráli. Na náš poslední zápas jsme se tak dostali v pavouku až na boj o 15.místo. Tam konečně ale předvedli výraznější a dominantní výkon a "povinné" vítězství nad celkem Mostu.

Velké pozitivum na herním projevu družstva po tak dlouhé hrací pauze byly některé systémové věci, především postavení a vnímání prostoru celého hřiště, přechod do rychlého útoku, technika s míčem (byť bohužel kromě finálního zakončování..), ale také obecně vyrovnanost celého družstva. To jsme v kategorii starších žáků u ostatních družstev na turnaji příliš neviděli.

Ke klukům jsme měli zcela zásadní výhrady především ve dvou věcech - již zmiňovaná odvaha případně aktivita a agresivita v osobních soubojích a individuálních činnostech, což je nyní jeden z našich hlavních cílů pro následující měsíce tréninků. Druhým nedostatkem byla ale i velice slabá koncentrace těsně před a při zápase, a to ve většině ze všech 7 utkání. Tato činnost nejde jednoduše trénovat, srovnat si to v "hlavě" musí hráči postupně i sami. Jsme jednoznačně přesvědčeni, že tyto dva neduhy je pravděpodobně stály min. 1-2 lepší bodové výsledky.

O branky se podělilo celé družstvo, hráče v poli jsme také trochu častěji rotovali na jednotlivých postech a nedá se říct, že by kdokoli vysloveně zklamal. I přes zmíněné výtky jsme se tak utvrdili v tom, že je nastavena správná cesta jejich házenkářského vývoje a dřímá v nich potenciál do budoucna. Celkově tak hodnotíme celý turnaj pozitivně.

Klukům děkujeme za reprezentaci klubu, a současně jejich velice slušné fungování mimo hřiště i v rámci kolektivu. Nyní si jen přejme mnoho dalších turnajů a konfrontací a klid na tréninky v celé sezóně!

Turnaje se zúčastnili (v závorce celkový počet vstřelených branek):

Brankaři: Adam ŠTOCHL, Filip ŠTOCHL
Hráči v poli: Adam BLAŽEK (6), Tadeáš HYNEK (4), Tomáš RADLINGER (9), Adam STUCHL (17), Lukáš SÝKORA (2), Matěj ŠTOCHL (11), Vojtěch URBÁNEK (9), Eduard VLADAŘ (11), Matěj VLČEK (7), Tadeáš VOŘÍŠEK (21) a Jindřich VOVES (5).

TALENT ŠKODA JS PLZEŇ 14:12 TJ SOKOL VRŠOVICE
TALENT ŠKODA JS PLZEŇ 8:19 Tatran Litovel              
TALENT ŠKODA JS PLZEŇ 11:15 Házená Rokycany 
TALENT ŠKODA JS PLZEŇ 13:17 TJ Sokol Centrum Haná
TALENT ŠKODA JS PLZEŇ 16:14 Házená Mělník 
Lions Hostivice 20:13 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ
TJ Sokol Horka na Moravou 10:9 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ
Baník Most 10:17 TALENT ŠKODA JS PLZEŇDalší info rovněž na https://www.sportnect.com/cs/events/hazenkarsky-festival-lovosice-2021.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.