První bitvu vyhrála po boji Karviná

Hned úvodní zápas finálové série nabídl bitvu jako jako řemen, v níž byla nakonec šťastnější domácí Karviná, která porazila Talent tým Plzeňského kraje o jedinou branku 27:26.

 

"Chvíli před koncem jsme vedli o dva góly 25:23, ale závěr jsme nezvládli, protože jsme ho prohráli o tři góly," litoval jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl a zkoušel najít i příčiny. "Některé situace jsme měli vyřešit lépe, víc dohrávat míče do křídel," říkal bývalý gólman do televizních kamer.

První půle patřila spíše domácím, i když v deváté minutě svítil na ukazateli skóre stav 4:5. Jenže Karviná pak za další tři minuty otočila na 7:5 a Talent až do přestávky jen dotahoval náskok soupeře. Až ve 23. minutě ještě jednou vedl (10:11), poločas skončil 16:14 a to ještě Patzel nedal v posledních vteřinách sedmičku.

Druhý poločas začali hosté bez vyloučeného kapitána Vinkelhöfera, ale i v oslabení po dvou brankách Nejdla vyrovnali, a když se prosadil i Škvařil dokonce otočili na 16:17. A jednogólový náskok Karvinští dotahovali až do 50. minuty, kdy ze sedmičky vyrovnával Skalický na 23:23.

Jenže pak se znovu prosadili Nejdl se Škvařilem a na začátku 54. minuty byl stav 23:25.

Solák pak dvěma góly srovnal stav, ale Nejdl ještě jednou překlopil vedení na stranu hostů. Jenže chvíli na to byl při vyrovnávací brance Mlotka vyloučen a Patzel v přesilovce zajistil Karviné první finálové vítězství. Plzeňští házenkáři sice pak měli ještě dvě a půl minuty na vyrovnání, ale už to nedokázali.

"Celý zápas jsme se trápili se střelbou, naši dva klíčoví hráči neměli nejlepší den. Ale nakonec to vzal Solo (Solák) na sebe, nechal si poradit a prakticky rozhodl zápas. Do finále jsme vykročili správnou nohou, přestože jsem nepodali dobrý výkon," zhodnotil první finálovou bitvu karvinský kouč Michal Brůna.

"Doufejme, že série bude mít minimálně čtyři zápasy, aby se mohla projevit šíře našeho kádru," kontroval jeho plzeňský protějšek a někdejší reprezentační spoluhráč Petr Štochl.

 

HCB Karviná - Talent tým Plzeňského kraje 27:26 (16:14)

Branky Karviné: Solák 10, Patzel 5/1, Skalický 4/1, Užek 3, Mlotek 2, Nantl, Nedoma a Mokroš. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/2:0. Vyloučení: 2:4.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Vinkelhöfer, Škvařil 9, Tonar 3, Šindelář 2, Douda 1, Stehlík 2, Šafránek, Nejdl 8, Režnický 1, Linhart, Wildt, Říha, Sedlák, Kaplan.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.