„Body jsou rozhodně důležité, ale výkon byl špatný,“ říkal i přes vítězství plzeňský kouč Michal Tonar st. „Byli jsme namlsaní výhrou v Českém poháru, kde jsme předváděli házenou, kterou si představujeme. Ale takový je sport, jednou jste nahoře, jednou dole. Dnes to byly vydřené dva body, musíme si důkladně vyříkat všechno, co se na hřišti dělo špatně,“ doplnil kouč Talentu.

Jeho tým po většinu první půle dotahoval náskok Kopřivnice, vedl jen v jejím úvodu 3:2. Do kabin šli hosté s jednogólovým náskokem (11:12), ale v početním oslabení.

Toho plzeňský Talent využil a hned otočil na 13:12, ale Kopřivnice se nezdávala a brzy znovu vedla 13:14 a 14:15. Teprve pak přišel definitivní zlom ze strany domácích, kteří otočili na 17:15. A Stehlík deset minut před koncem zvyšoval už na 26:22, zdálo se být jasno. Jenže hosté ani pak nesložili zbraně a znovu se dotáhli na rozdíl jediné branky. Jenže domácí tým už si perně vybojovaný náskok pohlídali.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - KH Kopřivnice 28:26 (11:12). Nejvíce branek hostů: Fulnek 6, Petřík 5/2, Gřes a Rachač po 4. Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 0:2/2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváků: 840. Sestava a branky Plzně: Štochl, Herajt - Šafránek 4, J. Tonar 5, M. Tonar 4, Stehlík 6, Poloz 3, Šindelář 3, Šíra 2, Fořt, Ivancev 1, Chmelík, Rom, Jonáš, Vinkelhöfer.