Hraničtí drželi krok jen v úvodu, ještě v sedmé minutě vedli 4:3, ale domácí pak čtyřmi góly otočili vývoj skóre. V poločase vedli už 20:15 a uklidňující náskok drželi i po celou druhou půli.

„A to nás asi uchlácholilo a neproměňovali jsme jasné šance. To by se nám jindy mohlo vymstít, to musíme zlepšit,“ říkal trenér Michal Tonar st., který si odbyl na lavičce Talentu úspěšnou extraligovou premiéru.

„Spokojenost je se dvěma body, ale ukázalo se, že máme co zlepšovat. Doufám, že týden bude stačit, abychom se připravili. Já ale věřím, že se postupně budeme jenom zlepšovat,“ doplnil plzeňský kouč. V neděli viděl rezervy především v defenzivě.

„Těch jednatřicet inkasovaný branek je špatně, na tom musíme v týdnu zapracovat. Obrana nefungovala podle našich představ, budeme mít s hráči důrazný pohovor. Bylo tam málo agresivity,“ pokračoval v kritice.

Plzeňský Talent teď čekají dva zápasy venku, v Novém Veselí a Kopřivnici, doma se opět představí až 27. září kdy hostí Karvinou.

„Já bych byl nerad, abychom se nechávali ovlivňovat soupeři. Musíme se soustředit na sebe a pokusit se jim vnutit náš styl, chceme hrát rychle a agresivně. V koncovce však musíme být efektivnější,“ dodal Michal Tonar st.