Naději mu dává zlepšení ve druhém karvinském zápase, zatímco ten první prohrál Talent poměrně snadno 24:30, ve druhém téměř celou dobu vedl, domácí Baník strhl vítězství na svoji stranu až v posledních pěti minutách.

„Naše výkony byly jako den a noc. Jsem rád, že jsme se v neděli herně zvedli,“ pokračoval kouč Talentu. „Ten úvodní zápas nás trošku srazil, první poločas jsme nezvládli. Nepovedlo se nám to, byla tam hluchá místa,“ vrátil se kouč Tonar ještě k prvnímu zápasu, v němž měla Karviná stále navrch.

Zato v neděli tahala většinou za kratší konec, Talent si v první půli vybojoval dvoubrankový náskok – 17:15. Baník sice hned v úvodu druhého poločasu otočil na 18:17 ve svůj prospěch, ale potom vedli povětšinou hosté. Ještě v 55. minutě byl stav nerozhodný (29:29), ale závěr zvládli lépe domácí. Stehlík v poslední minutě ze sedmičky snižoval na konečných 31:32, na vyrovnání už však nezbýval čas.

„Na konci nás dvě blbé chyby připravili aspoň o prodloužení. Snad jsme ale přišli na to, jak na Karvinou hrát,“ komentoval Tonar st. druhou porážku. Problémy jeho svěřencům zpočátku dělala hra soupeře v sedmi lidech.

„Je to specifické, Brůna s Mlotkem to hrají dobře. V neděli už jsme je ale dokázali dostat pod tlak, i když byli v sedmi, dělali chyby a my jsme je trestali. Většinu času jsme vedli, ale často jsme byli v oslabení a to se hraje těžko, stojí to moc sil. Věřím, že s tím doma něco uděláme. Srovnali jsme si to, teď ještě o krok přidáme,“ je přesvědčený Michal Tonar st.

V domácím prostředí bude také spoléhat na diváckou podporu, která dokáže v Plzni vytvořit skvělou atmosféru. „Doufám, že bude plná hala. Karviná toho doma využila, lidi je hnali. Ale my máme lepší fanoušky. Věřím, že nás taky podpoří a pomůžou k vyrovnání série,“ přeje si trenér Talentu.

Teď má týden na to, aby ještě zapracoval na vylepšení herní projevu. „Pár detailů tam je, Karvinští nás rozstříleli z křídel, tam se zlepšíme,“ přidává kouč recept, jak uspět v domácím prostředí.

Stav série 0:2 na zápasy je kritický, ale rozhodně ne beznadějný. „Nemyslím si, že bychom měli věšet hlavy. Každý zápas je jiný, to se ukázalo už teď v Karviné. Doma se o vítězství popereme, svému týmu věřím,“ dodal Michal Tonar st.

Bude se hrát v Plzni i v neděli? To by byl začátek v 17 hodin.