„To je kalamita,“ hlásil včera po telefonu klubový šéf Pavel Drobil. Stehlík má svalové zranění a doba léčby se může protáhnout až na šest týdnů. Jakub Tonar má pochroumané koleno pořád ještě hodně nateklé a tak jasněji bude až po dalším vyšetření v sobotu, ale první zprávy nejsou dobré.

Do závěru základní části extraligy tak půjde plzeňský Talent výrazně oslaben. „A budeme doufat, že se kluci do play-off uzdraví,“ přeje si Drobil. Po zranění se navíc teprve rozehrává další spojka Josef Jonáš a kapitán Petr Vinkelhöfer.

Talent je momentálně s 21 body na čele extraligové tabulky jen o skóre před Zubřím, třetí Lovosice ztrácí jediný bod. Na první tým mimo osmičku pro play-off, devátý Frýdek-Místek, mají plzeňští házenkáři sedm kol před koncem základní části náskok deseti bodů.

Přestupní termín sice končí až 15. února, ale klubový šéf nevidí příliš reálně, že by se podařilo zraněními zdecimovaný kádr na poslední chvíli doplnit. „Těžko asi seženeme adekvátní náhradu,“ počítá Pavel Drobil spíš s variantou, že šanci dostanou nadějní dorostenci.

V Karviné už byli na lavičce 17letý Martin Cvikl, který s týmem absolvoval v létě i kondiční soustředění v Rakousku, a stejně starý Martin Říha.

A nejen je čeká už tuto neděli pořádně ostrý test. Do Plzně totiž přijedou třetí Lovosice, které oba únorové zápasy vyhrály – v Hranicích 27:24 a doma rozstřílely Nové Veselí 40:22. „Ta poslední vysoká výhra nám zvedla sebevědomí. Můžeme zvládnout i zápas v Plzni,“ říkal rozhovoru pro webu lovosického klubu křídelník Lukáš Malý.

Proti oslabenému soupeři se šance Lovosic zvyšují, ale plzeňský Talent určitě bude před skvělým domácím publikem bojovat. Základní část extraligy končí posledního března, tedy přesně za šest týdnů. Bude už mít trenér Michal Tonar st. v té době tým kompletní?