Jak si povedou letos?

Do extraligy vstoupí plzeňští házenkáři soubojem s Hranicemi, hraje se v tradičním čase, v neděli od 10.30 hodin. A ani pro jeden z týmů to nebude soutěžní premiéra, Talent už postoupil přes řecké šampiony Olympiacos SF Pireus do druhého kvalifikačního kola Poháru EHF.

„Snad nás to zbavilo nervozity před startem extraligou. V odvetě zafungovala velmi dobře obrana 1-5. Tím ale nechci říct, že na ni vsadíme i proti Hranicím. Spíš jsme se přesvědčili, že funguje. Když bude zle, máme se o co opřít,“ nechtěl trenér Michal Tonar prozradit nic z taktických plánů.

Hranice, kde došlo přes léto k omlazení a hlavně rozšíření kádru zase budou mít v neděli za sebou sobotní extraligovou předehrávku v Lovosicích. „Dva zápasy takhle po sobě není jednoduché zvládnout, ale na to my nesmíme myslet. Přijede soupeř, který bude chtít uspět,“ doplnil ho Jan Štochl.

„Hranice jsou nepříjemný soupeř, jejich styl házené nám moc nesedí. Uvidíme, jak na tom budou v tom novém složení,“ dodal zkušený gólman, jenž je zároveň asistentem trenéra Tonara a podílí se tak i na složení mančaftu.

Proti řeckému týmu tak spolurozhodl, že do branky půjde nejmladší z trojice brankářů Filip Herajt. „Představu mám i teď, ale s Mikim jsem o tom ještě nemluvil. Rozhodneme se až v neděli před zápasem.“

Na obnovenou premiéru v extralize se chystá v plzeňském dresu Jan Stehlík, jenž se vrátil z angažmá ve francouzském St. Raphaelu. Extraligové starty zatím sbíral před odchodem do ciziny za pražskou Duklu, za Plzeň nastoupí v české nejvyšší soutěži neděli poprvé. „Já jsem proti Hranicím dlouho nehrál. Ona bude pro mě celá extraliga velká neznámá,“ usmál se zkušený házenkář.