Jakube, před posledním extraligovým kolem jste na druhém místě tabulky. Odpovídá to současným kvalitám týmu?
Myslím, že vzhledem k tomu, jak se mančaft změnil, přišel nový trenér, odešla levá spojka a přišla pravá, tak je průběžné druhé místo celkem dobré.

 

Dá se tedy v tuhle chvíli říct, že už si všechno sedlo?
Spíš si to pořád ještě sedá. Našla by se spousta chyb, které nám v jednotlivých zápasech sebraly nějaké body. Ale jdeme správnou cestou, do konce sezony si všechno sedne.

 

V čem je podle vás ten největší rozdíl? Je to tím, že se úderná síla přesunula jinam?
Neřekl bych. Odešel Škvára (Milan Škvařil) jako střelec, ale na jeho postu dostává víc prostoru Tony (Jakub Tonar) a zvládá to víc než dobře, zastal ho. Je to spíš o tom, že si všechno musí sednout kompletně. Jednotliví hráči si musí zvyknout na nové role. Znovu to opakuju, druhé místo je dobré, i když tam byly zápasy, které jsme mohli zvládnout lépe.

 

Můžete být konkrétní, které ztráty vás osobně nejvíce mrzí?
Určitě bychom měli vítězit doma. Ztratili jsme porážkou s Karvinou a remizovali s pražskou Duklou. To jsou body, které nám chybí, abychom byli ještě výš.

 

Tím jste mně nahrál. Takže teď budete chtít s Novým Veselím dokázat, že platí: můj dům, znamená můj hrad?
Doma chceme vyhrát pokaždé, ale na Veselí si musíme dát pozor. Je to mladý mančaft, ti kluci se v extralize otrkávají. Zdá se mi, že venku hrají lépe než doma. Bude to hodně náročný zápas.

 

Čím jsou zvlášť nebezpeční? Co si budete muset speciálně pohlídat?
Mají ostré spojky, které dokážou vystřelit někde na 11 až 12 metrech, to není v extralize běžné. Spíš se ti hráči tlačí až na devítku, což dokážeme eliminovat. Teď si musíme dát pozor na Melichara a Ptáčníka, to jsou střelci z větších vzdáleností.

 

Po zápase s Novým Veselím vás čeká odveta čtvrtfinále Českého poháru s Jičínem, máte už i tohle trochu v hlavách? Přece jen postup do Final Four by mohl být prvním úspěchem nově se tvořícího týmu.

Zatím ne, to přijde až od pondělí. Vykročili jsme za postupem dobře. Nicméně v Jičíně jsme vyhráli jen o gól, náskok není až takový. Teď se ale soustředíme na extraligový zápas.