To sice vyhrálo v prodloužení Zubří 26:24, ale Plzeň podala protest, protože její hráč Milan Ivančev dal v poslední vteřině základní hrací doby za stavu 22:22 branku, kterou rozhodčí mylně neuznali, protože podle nich padla až po čase. Videozáznam potvrdil, že byla dosažená včas.

Teď je ale všechno jinak a v Plzni se bude pokračovat za nerozhodného stavu. První zápas se hraje v sobotu od 11 hodin, v neděli pak od 17 hodin.

„To, jestli je stav série 1:0 nebo 1:1, do naší přípravy moc nezasahuje. My každopádně chceme v domácím prostředí získat dvě vítězství,“ říkal před domácími odvetami plzeňský kouč Michal Tonar st.

Už takhle vypjatá série tím ale dostává další náboj. Souhlasíte, že vás čekají extrémně emotivní zápasy?

Udržet nervy na uzdě bude v každém případě moc důležité. Chci, aby se kluci koncentrovali jen na naši hru. Uspějeme jen v případě, když budeme předvádět kvalitní házenou a porazíme soupeře na hřišti.

Stejně jako ve čtvrtfinále s Duklou byly i oba zápasy nesmírně vyrovnané. Očekáváte něco podobného i v Plzni?

Asi ano. Oba mančafty se znají, vědí na sebe plno věcí. Rozhodují maličkosti a momentální forma jednotlivých hráčů. Budeme rádi za jakékoliv vítězství.

Kde je podle vás největší síla Zubří?

Mají velice kvalitní hráče na postech spojek – Douda a zejména Klíma, i když je věkem dorostenec, už táhne extraligový tým. Musíme se připravit tak, aby nás ničím nezaskočili.

Co byste vy měli změnit ve svojí hře oproti zápasům v Zubří?

Ani ne. Kluci se utvrdili v tom, že věci, které jsme trénovali, fungují. Samozřejmě je chceme ještě vylepšit.

 

Více na webu extraligy: http://www.extraligahazene.cz/novinky/936-odvolaci-a-kontrolni-komise-zrusila-rozhodnuti-ridiciho-organu-extraligy-muzu-ve-veci-druheho-semifinaloveho-zapasu-play-off-zubri-plzen/

 

Foto: HC Robe Zubří