A jeho slova se v pátek vpodvečer potvrdila, Karviná ve vzájemném zápase s Duklou uhrála doma potřebnou remízu (28:28), i když ji zachraňoval až v samotném závěru zkušený Brůno. A to znamená, že loňští finalisté – mistrovská Dukla Praha a Talent Robstav-M.A.T. Plzeň na sebe narazí už ve čtvrtfinále.

„Já jsem hlavně rád, že jsme v elitní čtyřce a začínáme doma. Dlouho to vypadalo, že zůstaneme pátí,“ říkal Michal Tonar st. Jeho tým pronásledovala v základní části řada zranění. Teď hlavně doufá, že se mu před play-off aspoň z části marodka vyprázdní. Počítat ale nemůže s Jakubem Tonarem, který jde na operaci s kolenem.

Na Velikonoce dal plzeňský kouč svým svěřencům volno, sám vyrazil na semifinále hokejové extraligy Škoda Plzeň – Kometa Brna. Od úterý už se bude se svým týmem chystat naplno na play-off. „V prvním týdnu se zaměříme ještě i na kondici, pak už se budeme chystat na čtvrtfinále,“ naznačil trenér Talentu.

A že to bude třaskavý souboj, nejen proto, že jde o reprízu loňského finále, není pochyb. Střetnou se dva odvěcí rivalové, zápasy Plzně s Duklou jsou považovány za klasická derby. V minulosti řada hráčů prošla oběma kluby, podobné příklady najdeme i letos.

Před sezonou přestoupil do Prahy plzeňský odchovanec Jan Blecha, opačným směrem zase putoval Jan Chmelík, oba křídelníci. V Plzni kdysi působil i současný sportovní ředitel čtvrtfinálového soupeře Daniel Čurda, na Dukle zase působil i Jan Štochl, jeden z tria brankářů Talentu, jenž je zároveň asistentem trenéra Michala Tonara st, i ten hrál v Praze. Mládeží Dukly prošel také Ivo Šafář, který na závěr extraligy posílil plzeňský Talent.

Zajímavých příběhů tedy nabízí čtvrtfinálová série dostatek, navíc slibuje bezesporu nejvyrovnanější boje ze všech. Tak neváhejte a přijďte Talent podpořit do hlediště!

Doma se hraje 14. a 15. dubna v městské hale na Slovanech, časy budou ještě upřesněny. Odvety jsou na programu za týden v Praze.