„To, že jsme je v Chebu porazili o dvanáct, už je pryč. Ne, že tam můžeme jet se zapálenýma cigárama. Bude to boj, bude to válka, stejně jako proti Kopřivnici. O každé body se musí bojovat. Zase to bude strašně těžké utkání,“ upozorňoval kouč Talentu už po domácím vítězství nad Kopřivnicí (28:26), kterým jeho tým vstoupil do jarních bojů.

Karviná v prvním kole po reprezentační přestávce také vyhrála, v Novém Veselí (22:21). „Dva body jsou sice fajn, ale koncovka nám nevycházela podle představ. Na ní musíme před těžkým zápasem s Plzní hodně zapracovat,“ říkal karvinský kouč Marek Michalisko. Výborný výkon podal brankář Nemanja Marjanovič.

„Při finále poháru se možná Karviná v závěru trochu zlomila, ale to se v domácí hale před svými fanoušky nestane. Každý z našich hráčů musí podat výkon na hranici svých možností,“ dobře ví Michal Tonar, že jeho svěřence nečeká snadný zápas. Oběma celkům jde o hodně. Plzeňský Talent hájí dvoubodový náskok na čele tabulky, Karviná zase atakuje čtvrtou příčku. Na pátém místě má stejně bodů (17) jako pražská Dukla, doma navíc body příliš neztrácí. Pouze v úvodu sezony prohrála s Novým Veselím a remizovala s Lovosicemi, od té doby už sbírá jen samá vítězství.

„My budeme v jiné roli, ale třeba nám to bude víc vyhovovat. Každopádně musíme být stoprocentně připravení,“ doplnil trenér Tonar. Počítat nemůže s brankářem Šmídem, naopak už minule byli po zranění alespoň na lavičce připraveni Jonáš i kapitán Vinkelhöfer.

Nedělní utkání se hraje se v Karviné od 10.30, přímý přenos můžete sledovat na TVcom. Plzeňští házenkáři odcestují na sever Moravy den předem.