Utkání v Karviné se pro plzeňské házenkáře, kteří na sever Moravy odjeli bez zraněného Michala Tonara ml., přitom dlouho vyvíjelo dobře. První poločas byl v jejich režii, brzy získali náskok, který vyrostl až na sedm branek – 15:8 ve 24. minutě, do kabin se šlo za stavu 18:12.

„První půle byla z naší strany výborná, dobrá defenziva, podpořená skvělým Honzou Štochlem v brance,“ těšilo kouče Michala Tonara st. Jenže v úvodu druhého dějství přišel neskutečný zlom.

Brzy po začátku poslali rozhodčí Talent na více než minutu do čtyř a Karviná začala otáčet vývoj zápasu. A když se ve 40. minutě za stavu 18:21 zranil po neodpískaném faulu Jakub Tonar, bylo ještě víc zle. „To byl klíčový moment zápasu, klukama to otřáslo,“ říkal plzeňský trenér k situaci ze 40. minuty. Talent přišel o v té době s pěti góly nejlepšího střelce zápasu.

Na spojkách se pak museli točit pivot Šindelář a obranář Fořt, ne zcela fit byl totiž i reprezentant Stehlík. A to se logicky projevilo i na hře hostů. „Vypadla nám stěžejní spojka, byli jsme v útoku bezzubí. Domácí pak byli lepším týmem, zatáhli se víc do defenzivy a my už jsme nebyli v útoku tak trpěliví. Přestali jsme mít tlak, přišla i uspěchaná střelba,“ popisoval trenér Tonar.

Karviná čtvrt hodiny před koncem poprvé vedla (23:22) a další obrat už nepřipustila.

HCB Karviná - Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 30:27 (12:18). Nejvíce branek Karviné: Nedoma 9, Monczka 7/4, Solák 5. Sedmimetrové hody: 4/4:2/1. Vyloučení: 5:7. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 920. Sestava a branky Plzně: Štochl, Herajt - Šafránek 4, Ivancev 7, J. Tonar 5, Šíra 3, Stehlík 3, Poloz 4/1, Šindelář, Fořt, Jonáš 1, Vinkelhöfer, Chmelík, Cvikl, Říha.