„Naším cílem je postup, je na čase se prosadit i v pohárové Evropě. Pro naše kluky jsou to navíc cenné zkušenosti,“ říkal trenér Michal Tonar.

Jak jste na úvod sezony nachystaní?
My všichni doufáme, že dobře. Na víkendovém Prezidentském poháru nám celkem slušně fungovala obrana, i když nějaké chyby tam byly, ale to je normální. Jsem optimista.

Bylo dobré zkusit si dva zápasy v rychlém sledu po sobě?
Hlavně bylo dobré, že se ten první hrál až od sedmi. Teď začneme ještě o hodinu později, aspoň si to kluci zkusili jaké to je čekat celý den na zápas. Snad to teď zúročíme. I soupeři byli kvalitní, to je dobře, protože nás nečeká nic lehkého.

Po losu jste toho o soupeři příliš nevěděli, už máte víc informací?
Tím sloučením s Olympiacosem se to ještě více zamotalo. Máme strohé informace. Víme, že z mistrovského týmu zůstalo v kádru sedm hráčů. Dvě spojky mají bohaté zkušenosti z bundesligy, jsou to ostřílení borci. Doplňují je mladíci, kteří do toho určitě budou šlapat.

A co vy, půjdete do zápasu kompletní?
Už 14 dnů laboruje se svalovým zraněním Honza Stehlík, ale věřím, že nastoupí. Ale jsme připraveni i improvizovat, poslední čtyři zápasy jsme odehráli bez něj. Jeho absence by byla oslabením. Lehké problémy má i Fořt, ale i on snad bude v pořádku.

Už se vykrystalizovala základní sestava, když pomineme ty zraněné?
Jasno mám. Hlavně jsem rád, že máme dispozici širší kádr. Všech 17 hráčů je schopno podat výkon hodný extraligového mužstva. I ti mladí kluci dokáží zaskočit, není velký rozdíl ve výkonnosti.

Kdo začne v brance?
To necháme s Honzou Štochlem na poslední chvíli. Mladíci Herajt se Šmídem podávali v přípravě dobré výkony. Většinou začínali oni, ale Honza má zase dostatek zkušeností. Teprve uvidíme, koho zvolíme.