„Právě vyrovnanost nás gólmanů by měla být naše výhoda, že nebudeme pro soupeře tak čitelní,“ říkal v týdnu po jednom z tréninků nejzkušenější z brankářského tria Jan Štochl.

Zatímco před prvním zápas Poháru EHF s Olympiacosem SF Pireus nový trenér Michal Tonar mimo záznam připustil, že nejspíš vsadí na zkušenost, tentokrát je situace mnohem otevřenější.

Proti řeckým šampionům skutečně odchytal celý první zápas 42letý Jan Štochl, jenž je zároveň Tonarovým asistentem. A rozhodně ne špatně. Přesto on sám přispěl k rozhodnutí, že odvetu začne 20letý Filip Herajt.

„To ale bylo jednoduché rozhodování. Já jsem přesvědčený, že z nás tří může chytat kdokoliv. Už jsem to tvrdil v minulé sezoně a teď se to ukázalo. Jsem rád, že ten tah vyšel,“ usmíval se Jan Štochl. Za rozhodnutého stavu se tak dostal do branky i třetí z party Karel Šmíd a ani on nezklamal.

Mladý Herajt svým výkonem potěšil i hlavního kouče, který talentovaného gólmana vedl už v mládežnických týmech plzeňského Talentu i juniorské reprezentaci. „Jeho nasazení se vyplatilo. Přinesl jistotu do mančaftu, ale fungovala celá obrana,“ říkal Tonar po vítězné odvetě.

A řekl si Herajt skvělým výkonem trvalejší místo jedničky mezi tyčemi? On sám se domnívá, že nejspíš ne. „Už v přípravě jsme se určitým způsobem točili a myslím, že to bude pokračovat i v sezoně. Trenéři asi budou chtít využít všechny tři gólmany,“ říkal Herajt po pohárové odvetě.

Kdo tedy začne Hranicím? „Nějakou představu máme, ale společně s Mikim rozhodneme až v neděli,“ doplnil Jan Štochl, který je zároveň asistentem.

Ať už půjde do branky kdokoliv z plzeňského tria, musí se připravit na specifický styl Hranic. „A hlavně na Tůmu, to je chytrý hráč, který si dokáže s balonem pohrát,“ upozornil Jan Štochl na zkušeného borce v dresu soupeře. „Jinak bude příprava standardní,“ dodal.