Na úvod jara přivítá plzeňský Talent v městské hale na Slovanech v neděli od 10.30 hodin KH Kopřivnici, šestý tým tabulky.

„Chceme první místo udržet, abychom postoupili do play-off z co nejlepší pozice. Víme, že to bude těžké, protože týmy za námi mají možná lepší rozlosování,“ prohlásil brankář a asistent trenéra Jan Štochl, hrdina pohárového finále.

Jenže to už je pryč, teď se hlásí o slovo extraliga. „V zimní přestávce jsme se snažili dohnat kondici, potrénovat a doléčit šrámy. Snad se nám to povedlo. Vítězství v poháru by mělo být potvrzením, že jdeme správnou cestou,“ říkal trenér Michal Tonar st.

Jeho tým začíná doma s Kopřivnicí, ale klíčové zápasy ho pak čekají zejména na hřištích soupeřů. Hned za týden hraje v Karviné, potom i ve Frýdku-Místku, v Praze na Dukle i v Zubří. „Jaro bude mnohem těžší než podzim,“ domnívá se kouč Talentu.

K dispozici by měl mít, až na zraněného Jonáše a dlouhodobého maroda Vinkelhöfera, kompletní hráčský kádr. Připravený nastoupit bude i reprezentant Stehlík, jenž do pohárového finále naskočil prakticky hnd po návrat z Eura v Chorvatsku. V týdnu měl v přípravě volnější režim.

Plzeňští házenkáři mají Kopřivnici co oplácet, na její palubovce na podzim prohráli 26:28. Severomoravané jsou v tabulce s patnácti body šestí a rádi by se udrželi v osmičce pro play-off.

„Zbývajících devět zápasů základní části extraligy bude totiž velice náročných, jelikož týmy ze spodku tabulky se budou snažit protlačit do osmičky zaručující play-off,“ upozorňuje kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský.

„Nechci nic zlého přivolávat, ale jakmile nechytíme začátek, může se to negativně projevit. Máme mladý mančaft, kluci se pořád učí. To vidím jako největší možnou potíž,“ dodal v rozhovoru pro svazový web.