Opět vyhráli o jedinou branku, tentokrát 24:23. A bylo to možná ještě větší drama než v prvním zápase (22:21). Za týden pojedou k odvetám do Prahy s vedením 2:0 na zápasy.

„Kluci ukázali morální sílu. V určitých fázích zápasu jsme tahali za kratší konec, ve druhé půli prohrávali o dvě branky a vypadalo to s námi bledě. Ale dokázali jsme se zase vzchopit,“ těšilo plzeňského kouče Michala Tonara st. „Je jen škoda, že tam bylo pár věcí, které jsme měli vyřešit jinak,“ dodal trenér Talentu.

„V závěru zase velký dík Honzovi (Štochlovi) v brance. Famózní zákroky, ta výhra jde z velké části na jeho hlavu,“ pochválil kouč Tonar gólmana a svého asistenta zároveň.

Rozhodující gól si připsal už v 55. minutě plzeňský Ivo Šafář, který prošel mládeží Dukly. Pak už ani jedno z družstev neskórovalo. Domácí opět držel zkušený gólman Jan Štochl, který chytil v závěru Kastnerovi i sedmičku a zlikvidoval i střelu Mubenzena v poslední minutě.

„Dukla dneska byla možná lepší než my,“ uznal hlavní strůjce plzeňského úspěchu, i když opět začal na lavičce. V brance začal mladý Herajt, ale závěr zase patřil Janu Štochlovi. „Dukla asi počítala, že začnu, i proto jsme to změnili. Jsme tady tři gólmani a není důvod, abychom se netočili, jsme všichni vyrovnaní,“ vysvětloval Jan Štochl po zápase.

Série hraná na tři vítězství se teď stěhuje do pražské Ruzyně, v sobotu i neděli by se hrálo od 16.30.